Angajare

Avem următoarele locuri libere în cadrul agenției de marketing Deal Shooter:

Târgu Mureș

  • Entry Level Designer
  • Sales Representative/Reprezentant Vânzări Publicitate

Cluj Napoca

Sibiu

Descriere Job:

Sales Representative/Reprezentant Vânzări Publicitate

Cerinţe:

  • Chef de treabă, seriozitate, capacitate de organizare.
  • Experienţă în vânzari directe Business-to-Business (constituie avantaj experienţa în vânzări de media);
  • Disponibilitate pentru lucru pe teren;
  • Aspect profesional – business;
  • Cunoaşterea limbii engleze sau a altor limbi străine- constituie avantaj;
  • Cunoştinţe de grafică computerizată (Adobe I/P, Corel Draw) – constituie avantaj;

Profilul candidatului ideal:

  • Experienţă de lucru în sisteme de vânzări, în special de media/publicitate, cu rezultate dovedite în deschiderea de noi conturi prin abordare directă;
  • Dorinţă de dezvoltare a carierei;
  • Foarte bune abilităţi de comunicare şi negociere (persuasiune şi prezentare profesională);
  • Vânzător consultativ: nu vinde prin prezentare de oferte; vinde avantaje şi beneficii, nu produse şi servicii!
  • Personalitate puternică, deschisă şi dorinţă de a învăţa lucruri noi.

Responsabilităţi:

  • Reprezintă compania în relaţia cu clienţii;
  • Realizează şi implementează politica de vânzari a companiei;
  • Contactează clienţii potenţiali, prezintă şi promovează direct produsele/serviciile prin realizarea de oferte pentru clienţii potenţiali şi cei existenţi;
  • Menţine şi dezvoltă relaţiile cu clienţii existenţi;
  • Urmăreşte atingerea targetelor de vânzări, monitorizează situaţia rulajului şi încasărilor de la clienţi, urmăreşte şi răspunde de încasarea facturilor emise;
  • Monitorizează concurenţa, preţurile şi tendinţele pieţei;
  • Elaborează rapoarte periodice privind activitatea şi situaţia în piaţă; propune planuri de acţiune pe termen scurt, mediu şi lung.

Beneficii oferite:
Posibilitatea dezvoltării unei cariere în vânzări.

  • Pachet salarial foarte atractiv, în concordanţă cu performanţa;
  • Decontarea tuturor cheltuielilor de transport
  • Bonuri de masă
  • Renegocierea pachetului salarial din 6 în 6 luni
  • Instruire permanentă la nivel profesional (training) în tehnici de vânzare, negociere,etc.;
  • Posibilitate de afirmare pe plan profesional.

Dacă dorești să te alături unei echipe tinere alături de care să îți poți evidenția caracterul și în același timp să fi răsplătit pentru munca depusă, așteptăm CV-ul tău la adresa: contact@dealshooter.ro